Skip to main content

nerezové brány

Zváranie nerezu patrí k veľmi špecifickému segmentu práce a sú nato potrebné dostatočné skúsenosti, vedomosti a odbornosť. Tieto 3 faktory sa odrážajú v produkte a v konečnom výsledku celého diela.

Pred tým, než si vyberieme nerezovú bránu, mali by sme poznať výhody a naopak nevýhody tohto materiálu. Najväčšou výhodou je údržba. Nevyžaduje si žiadne lakovanie, natieranie ani žiadnu špeciálnu starostlivosť. Materiál má antikorózne vlastnosti, vysokú pevnosť materiálu a ušľachtilý vzhlaď . Jedinou relatívnou nevýhodu je vyššia cena.

Nerezové oceľové brány majú štandardizovanú kombináciu uhlíka a železa, zatiaľ čo kované zámočnické brány sú vyrobené z liatiny s malým percentom uhlíka. Uhlík zvyšuje životnosť ocele, čím sa nerez stáva trvalejší v porovnaní so železom.

Na zhotovenie nerezovej brány je potrebná predpríprava vo veľmi presnom nadelení si materiálu. Zvára sa v ochrannej atmosfére (plyn argón) metódou TIG. Zvary možu byť priznané, alebo leštené. Výplň brán je kombinovateľná s rȏznymi materiálmi napr. sklo, lexan, drevo, nerezový plech. Može ísť o bránu krídlovú, alebo posuvnú. Pohony na bránu sa vyberajú podľa charakteru stavby, pozemku, podľa hmotnosti brány, výplne brány a veľkosti. Poskytujú nám tichý čistý výkonný bezúdržbový výkon. Čím má brána viac kriviek, tým je náročnejšia na spracovanie, čo sa napokon prejavuje vo výslednej hodnote. Cena nerezovej brány sa podstatne líši od ceny kovanej brány, pretože materiál je päťnásobne drahší ako železo.

Ak investujete do nerezu, vráti sa vám to v podobe dlhej životnosti. Získate dlhotrvajúci materiál a estetickú príťažlivosť na vašom dome.